مین برد فیش پرینتر

 • مین برد فیش پرینتر چیست؟

  مین برد فیش پرینتر یکی از قطعات مهم و مغز و فرمانده اصلی دستگاه می‌باشد. تمام عملیات چاپ و انتقال دیتا، کاتر و برش کاغذ از مین برد پرینتر دستور می‌گیرند. مین برد فیش پرینتر تشکیل شده است از مغز اصلی یعنی پردازنده دیتا، فلش دستگاه که شامل 2m تا 8m (مگابایت) می‌تواند باشد،سلف آی سی ،کنترل مدار برق، سوکت پاور، سوکت شبکه، سوکت USB ،سوکت خروجی کشو پول و یا بازر، خازن، دیود و غیره .

  برد اصلی پرینتر حرارتی

  وظایف مین برد پرینتر حرارتی

  مین برد فیش پرینتر در صورت مقاوم بودن در برابر رطوبت و حرارت و درست کارکردن وظیفه دریافت اطلاعات از سیستم کامپیوتر را دارد و پس از آن توسط مغز مین برد یعنی پردازشگر این اطلاعات پردازش شده و به فلش دستگاه انتقال می‌یابد و بعد از فلش به آی سی USB  و یا هر خروجی که اپراتور متصل کرده باشد انتقال پیدا می‌کند و در نهایت عملیات چاپ صورت می‌گیرد و اما در قسمت پردازنده فقط پردازش اطلاعات نیست. پردازنده باید اینجا تقسیم‌بندی خود را انجام دهد یعنی این که چه مطالبی و در چه اندازه و ابعادی برای چاپ  ارسال شود. به آی سی کاتر فرمان دهد بعدازاین مقدار چاپ کات کند و یا تعیین کند دیتا را به کدام خروجی ارسال کند.

  تعمیر مین برد فیش پرینتر

  قسمت حساس فیش پرینتر همین برد فیش پرینتر است که از برخورد با آب یا اتصال جریان برق و یا رطوبت باید حفظ شود. درصورتی‌که هر یک از این موارد برای  برد فیش پرینتر اتفاق بیفتد، برد را خراب می‌کند عملیات متوقف می‌شود. جهت تعمیر برد فیش پرینتر باید دستگاه به یک تعمیرگاه مجاز ارسال شود. بردهای فیش پرینتر در ساختار با هم متفاوت هستند  و هر شرکت تولیدکننده طراحی منحصربه‌فرد خود را برای فیش پرینتر دارد؛ لذا نمی‌توان برد فیش پرینتر یک برند را به یک برند دیگر انتقال داد.
  شرکت فنی مهندسی ITC تنها نمایندگی مجاز تعمیرات فیش پرینتردر ایران، آماده ارائه بهترین خدمات  در زمینه تعمیر قطعات فیش پرینتر به شما سروران گرامی است.برای مشاوره رایگان در مورد مشکل دستگاه خود با متخصصان شرکت ITC  تماس بگیرید.

  انواع برد فیش پرینتر

  بردهای ژاپنی، کره‌ای، تایوانی و چینی به ترتیب از بهترین سازنده‌های  برد در جهان هستند. مشتریان گرامی هم در زمان خرید دستگاه فیش پرینتر توجه زیادی به کشور سازنده دستگاه دارند. ولی بیشتر به دلیل قیمت پایین فیش پرینترهای چینی، اغلب مشتریان از دستگاه‌های چینی استفاده می‌کنند که دارای برد ضعیف، هد ضعیف و مکانیزم ضعیف هستند.
  بردهای ژاپنی از صفحه برد مقاوم، آی‌سی‌های مقاوم و همچنین SMDهای مقاوم و درجه یک استفاده می‌کنند در نهایت طراحی بسیار منحصربه‌فرد ژاپنی‌ها، تولید قطعات الکترونیکی آن‌ها را در جهان بسیار پر طرف‌دار کرده است .
  بردهای دستگاه‌های کره‌ای همچنین دارای متریال و قطعات باکیفیت هستند و آن ها هم در رتبه بالاتری نسبت به بقیه تولید کنندگان هستند .
  البته تایوان هم توانسته با تولید باکیفیت دیگر اجزا دستگاه‌های خود را جز دستگاه‌های خوب قرار دهد. اما چین که در رتبه آخر تولید قطعات هستند بیشتر ترجیح می‌دهند از کشورهای دیگر کپی‌برداری کنند و به همین دلیل کیفیت ساخت قطعات و صفحه برد /آن‌ها بسیار ضعیف است و در اثر کوچک‌ترین  نوسان برق، المان موردنظر می‌سوزد. این طراحی ضعیف برد و قطعات نامرغوب، دستگاه‌های چینی را جزء بدترین دستگاه‌ها قرار داده است.

  شما سروران گرامی می توانید برای تامین قطعات، خدمات تعمیر فیش پرینتر و یا خرید فیش پرینتر دست دوم از طریق شماره تلفن های زیر با مجموعه ITC  تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  1 دیدگاه دربارهٔ «مین برد فیش پرینتر»

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  پیمایش به بالا