تعمیر فیش پرینتر یا پرینترهای رستورانی

آی‌تی سی نمایندگی مجاز تعمیر فیش پرینتر در تهران

با توجه به اینکه میزان استفاده از دستگاه‌های لفیش پرینتر بسیار بالاست، با سرعت بیشتری مستهلک می‌شود و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. تعمیر فیش پرینتر اگر چه کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما نیاز به تخصص ویژه‌ای دارد؛ برای تعمیر و عیب یابی دستگاه فیش پرینتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

عناوین عمومی فیش پرینترها

فیش پرینتر در دو نوع حرارتی و سوزنی تولید می‌شود. اغلب فیش پرینترها را با عنوان پرینترهای حرارتی می‌شناسند. پرینتر حرارتی را در کشور ما با نام‌های مختلف و متفاوت می‌شناسند، عناوینی که برای این دستگاه‌ها به کار می‌رود عبارت‌اند از: پرینتر فاکتور زن، پرینتر فیش زن، فیش پرینتر، پرینتر صدور فاکتور، پرینتر چاپ رسید، مینی پرینتر و…. کاربرد این دستگاه‌ها برای چاپ کردن فیش یا رسید است و ساختار متفاوتی با پرینترهای لیزری دارند.
بعضی از پرینترهای حرارتی پس از گذشت زمان و بر اثر کارکرد زیاد دچار مشکل می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند درصورتی‌که دستگاه پرینتر شما ازکارافتاده یا به‌درستی کار نمی‌کند حتماً آن را به یک نمایندگی مجاز تعمیر پرینتر حرارتی ارسال کنید.

عیب‌یابی و تعمیر پرینتر حرارتی

مشکلات مینی پرینترها شامل عواملی می‌شود که گاهی اپراتور در آن تأثیر می‌گذارد و گاهی هم به‌صورت طبیعی اتفاق می‌افتد. عیب‌یابی و تعمیر چاپگرهای حرارتی مستلزم شناخت کامل و دقیق کلیه قطعات این نوع پرینترها است. در ادامه سعی داریم مشکلات پرینترهای حرارتی را بررسی کنیم:

تعمیر فیش پرینتر در مواردی که پرینت بیرون نمی‌دهد

 این مشکل پرینتر حرارتی می‌تواند به یکی دلایل زیر باشد:

  • احتمالاً مشکل از کابل USB باشد.
  • این امکان وجود دارد که ویندوز مشکل داشته باشد.
  • امکان دارد پورت دستگاه فیش زن مشکل داشته باشد.

تعمیر پرینتر حرارتی وقتی درب باز نمی‌شود و بوق ممتد می‌زند

مشکل باز نشدن درب دستگاه زمانی اتفاق می‌افتد که:

  • کاتر فیش پرینتر خراب شده باشد.
  • تیغه بین کاتر و درب دستگاه گیرکرده باشد.

اگر پرینتر چاپ رسید شما دچار این مشکل شده است به‌هیچ‌عنوان به دستگاه فشار وارد نکنید و با پیچ‌گوشتی یا چاقو درب آن را خرد نکنید و دستگاه را برای تعمیر به نمایندگی مجاز ارسال کنید. برای تعمیر اصولی و مطمئن دستگاه می‌توانید از متخصصان شرکت فنی مهندسی ITC برای عیب‌یابی و تعمیر فیش پرینتر کمک بگیرید.

تعمیر دستگاه فیش زن وقتی خط سفید در چاپ می‌اندازد یا پرینت سفید می‌دهد

در مواردی که دستگاه پرینت سفید می‌دهد یا خط‌های سفید چاپ می‌کند مشکل پرینتر حرارتی در یکی از موارد زیر است:

  • هد فیش پرینتر مخدوش شده است.
  • کریستال هد دستگاه از بین رفته است.
  • هد دستگاه سوخته است.

در صورت اتفاق افتادن هر یک از مشکلات بالا برای تعمیر هد چاپگر حرارتی، حتماً دستگاه را به یکی از نمایندگی‌های مجاز تعمیرات فیش پرینتر ارسال نمایید.

دستگاه فیش زن روشن نمی‌شود

اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود و یا روشن می‌شود اما هیچ عملیاتی انجام نمی‌دهد. برد اصلی فیش پرینتر دچار مشکل شده است. در این موارد یا مین برد سوخته است که باید تعویض شود و یا به دلیل استفاده نادرست از سوکت‌ها برد اصلی دچار مشکل شده و گاهی با عوض‌کردن سوکت خراب مشکل حل می‌شود. برای عیب‌یابی و تعمیر مین برد فیش پرینتر حتماً دستگاه را به نمایندگی مجاز تعمیر پرینترهای حرارتی ارسال نمایید.
شرکت فنی مهندسی ITC تنها نمایندگی مجاز تعمیرات پرینتر حرارتی در ایران آماده ارائه بهترین خدمات به شما سروران گرامی می‌باشد. همکاری با شما افتخار ماست.

خدمات ITC

تعمیرفیش پرینتر

انواع مختلف فیش پرینتر ها عبارتند از: فیش پرینتر حرارتی، فیش پرینتر سوزنی،فیش پرینتر کارتریجی....

تعمیر لیبل پرینتر

لیبل پرینتر ها شامل لیبل پرینتر های صنعتی و لیبل پرینتر های رو میزی می باشند....

تعمیر بار کد خوان

دو نوع مختلف بار کدخوان وجود داردکه عبارتن از :بار کد خوان تفنگی و بار کد خوان رومیزی...

تعمیر سیستم های فروشگاهی

سیستم های فروشگاهی شامل تاچ پوز فزوشگاهی و صندوق های فروشگاهی می شوند....

تعمیر پرینتر های بانکی

پرینتر های بانکی دو نوع پرینتر های سوزنی وپرینتر های چاپ کارت pvc را شامل می شوند...

تعمیر کشو پول

تعمیر کشو پول فیلیپ تاپ، کشویی،فلزی، پلاستیکی،کشو پول چهار خانه،5 خانه و...

عیب‌یابی و آموزش تعمیر فیش پرینتر

خرابی پرینتر فیش زن اغلب به دلیل وجود مشکلاتی در هد، کاتر، غلتک بالا و یا برد دستگاه  اتفاق میفتد.
هد از میلیون‌ها پیکسل تشکیل شده است که بر اثر حرارت اطلاعات را روی کاغذ چاپ می‌کند. درصورتی‌که پیکسل‌هایی از هد مشکل پیدا کند چاپ به‌صورت کامل انجام نمی‌شود و یا کلاً چاپ سفید تولید می‌کند که در این صورت اصطلاح سوختن هد به کار می‌رود.
غلتک بالای درب دستگاه بسیار حساس است  و نباید روی آن خط‌وخش ایجاد شود. همچنین به تیغه بالای آن که مخصوص کاتر هست، هیچ‌وقت با چاقو و یا پیچ‌گوشتی فشار وارد نکنید.
مشکل دیگر فیش پرینترها خرابی کاتر دستگاه است. در این مواقع وقتی فیش تا نصفه بالا می‌آید بوق ارور می‌زند و کاغذ را بیرون نمی‌دهد و اگر برای بررسی علت آن با استفاده از شاسی کنار دستگاه اقدام به باز کردن درب نمایید متوجه می‌شوید که درب فیش پرینتر باز نمی‌شود. علت آن این است که  تیغهٔ کاتر به‌صورت گیوتین بیرون می‌آید و کاغذ را برش می‌دهد. اما درصورتی‌که سنسور داخل کاتر یا همان میکروسوئیچ از کار بیفتد یا بسوزد، گیوتین بین تیغهٔ کاتر و محفظهٔ در گیر می‌کند و از باز شدن در جلوگیری می‌کند. به‌هیچ‌عنوان از پیچ‌گوشتی یا چاقو برای باز شدن در استفاده نکنید .
برای باز کردن درب دستگاه در این حالت قسمت محفظهٔ جلوی فیش پرینتر (که به‌صورت کشویی هست) را باز کنید و چرخ‌دنده‌ای که جلوی کاتر قرار دارد را با دست در جهتی که تیغه کاتر به سمت داخل هدایت شود بچرخانید. در این صورت با کوچک‌ترین اشاره به شاسی پرینتر درب دستگاه باز می‌شود. سپس برای تعمیر کاتر و میکروسوئیچ دستگاه را به نمایندگی مجاز تعمیر فیش پرینتر ارسال نمایید.

تعمیر فیش پرینتر

خدمات تعمیر پرینتر حرارتی

شرکت فنی مهندسی ITC تنها نمایندگی مجاز تعمیر چاپگرهای حرارتی در ایران آماده ارائه بهترین خدمات برای سرویس و تعمیر برندهای مختلف پرینترهای حرارتی از جمله موارد زیر می‌باشد.

بیکسلون BIXOLON
سامسونگ SAMSUNG
نیکیتا NIKITA
کرونیکس CORONIX
استار STAR
آواسیس AVASYS
اپسون EPSON
اچ پی آر تی HPRT
الیوتی OLIVETTI
اکسیم AXIOHM
بی یانگ BEIYANG
دایمو DYMO
گودکس GODEX
زبراZEBRA
سووSEWOO
بیرچBIRCH
پروتکPROTECH

تعمیر انواع برند ماشین‌های اداری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۹ رای
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا