جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
غلتک فیش پرینتر

غلتک فیش پرینتر

 • غلتک فیش پرینتر و یا فیدر فیش پرینتر چیست؟

  فیدر (غلتک) یکی از قطعات فیش پرینتر است که روی درب دستگاه  سوار و نصب می‌شود. بالای غلتک تیغه کاتر برای مکانیزم برش وجود دارد. غلتک فیش پرینتر دارای 2 عدد بوش و یک چرخ‌دنده که با موتور فید و گیربکس درگیر می‌شود و باهم عملیات خروج کاغذ را انجام می‌دهند و یک عدد خار که باعث مهارکردن غلتک فید می‌شود می‌باشد.

  جنس غلتک فید

  غلتک پرینتر حرارتی

  جنس غلتک فید از یک پلاستیک نرم و یا فوم سخت و یا پلی‌کربنات ساخته می‌شود. برای ساخت این قطعه حساسیت خاصی وجود دارد. اگر حتی 1 میلی‌متر قطر غلتک زیاد شود، فشار زیادی به هد دستگاه وارد می‌شود و اگر 1 میلی‌متر قطر غلتک فید کمتر شود فشار لازم به هد وارد نمی‌شود و در این صورت چاپ به‌صورت کم‌رنگ انجام می‌شود.

  کارایی غلتک فیش پرینتر

  غلتک فید روی درب دستگاه نصب می‌شود و تیغه کاتر بالای آن سوار می‌شود. غلتک یا فیدر فیش پرینتر با دارا بودن دو عدد بوش در سمت چپ و راست خود، به‌صورت هرزگرد عمل می‌کند. در یک طرف غلتک چرخ‌دنده‌ای وجود دارد که وقتی درب دستگاه بسته می‌شود غلتک روی هد می‌نشیند و چرخ‌دنده با چرخ‌دنده‌های موتور گیربکس درگیر می‌شود و عملیات خروج را انجام می‌دهند.
  وقتی درب دستگاه باز است کاتر فیش پرینتر را مقداری از دهانه دستگاه بیرون قرار می‌دهیم و درب فیش پرینتر را می‌بندیم در این هنگام غلتک روی کاغذ می‌نشیند و کاغذ بین غلتک و هد قرار می‌گیرد و با فشاری که غلتک فیش پرینتر به کاغذ وارد می‌کند باعث چاپ اطلاعات روی کاغذ می‌شود.

  خرابی غلتک فیش پرینتر

  یکی ازمشکلاتی که منجر به تعمیر فیش پرینتر می شود خرابی غلتک پرینتر حرارتی است. به‌هیچ‌عنوان به غلتک فید چاقو یا تیغ نزنید زیرا باعث برش قسمتی از فوم غلتک می‌شود. در بوش‌های غلتک امکان خوردگی وجود دارد و این امر باعث کم‌شدن فشار غلتک می‌شود. غلتک فید دچار فرسایش و از قطر آن کاسته می‌شود.
  شرکت فنی مهندسی ITC تنها نمایندگی مجاز تعمیرات فیش پرینتردر ایران، آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه تعمیر قطعات فیش پرینتر به شما سروران گرامی است.برای مشاوره رایگان در مورد مشکل دستگاه خود با متخصصان شرکت ITC تماس بگیرید.

  شما سروران گرامی می توانید برای تامین قطعات، خدمات تعمیر فیش پرینتر و یا خرید فیش پرینتر دست دوم از طریق شماره تلفن های زیر با مجموعه ITC  تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  پیمایش به بالا