جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سنسور ریبون

سنسور ریبون چیست؟

 • سنسور ریبون لیبل پرینتر از قطعات مهم لیبل پرینتر است. این قطعه یک کیت و یا یک برد الکترونیکی می‌باشد که بر روی آن یک سنسور بیننده و یک سنسور شمرنده نصب هست که کار دیدن و شمردن لیبل‌ها را انجام می‌دهند.

  مکانیزم سنسور ریبون در دستگاه لیبل پرینتر

  مکانیزم سنسور ریبون  در دستگاه لیبل زن به‌صورت  استفاده از مادون‌قرمز است و عمل‌کردن آن‌ها به این‌گونه هست که فاصله بین لیبل‌ها که اصطلاحاً به آن‌ها gap می‌گویند را شناسایی می‌کند همچنین  محل قرارگرفتن صحیح لیبل جهت چاپ را این سنسورها تعیین می‌کنند.

  سنسور ریبون لیبل پرینتر
  سنسور ریبون لیبل پرینتر
  سنسور ریبون لیبل پرینتر

  خرابی سنسور ریبون در دستگاه لیبل‌زن

  هنگام خرابی سنسور ریبون چراغ‌های ارور دستگاه روشن می‌شوند و  در نهایت دستگاه  از کار می‌افتد؛ زیرا اگر سنسور شناسایی فاصله لیبل‌ها که همان سنسور گپ است، خراب شود، لیبل‌ها در جای خودشان قرار نمی‌گیرند و سنسور قادر نیست جای صحیح لیبل را شناسایی کند. به همین دلیل پاچ ها به‌صورت نامنظم و بالا پایین چاپ می‌شوند.
  حال اگر سنسور شمرنده خراب شود، دستگاه نمی‌تواند تشخیص دهد که تعداد پرینتی که شما ارسال کردید، درست است یا خیر. به همین علت دستگاه ارور می‌دهد. ولی اگر سنسور شمرنده به‌درستی کار کند، برای شما تعیین می‌کند که اگر 100 عدد پرینت ارسال کنید، دقیقاً بعد از 100 عدد پرینت استپ می‌کند و عملکرد چاپ را صحیح و دقیق انجام می‌دهد.

  سنسور ریبون لیبل پرینتر
  سنسور ریبون لیبل پرینتر

  شناختن لیبل توسط سنسور لیبل پرینتر

  تعمیر سنسور ریبون لیبل زن

  درصورتی‌که سنسور لیبل دستگاه لیبل زن شما دچار مشکل شده باشد یا به هر دلیلی دستگاه شما از کار بیفتد. برای عیب یابی و تعمیر لیبل پرینتر حتماً دستگاه را به یک نمایندگی مجاز ارسال نمایید؛ زیرا درصورتی‌که دستگاه به درستی عیب یابی نشود مشکلات دیگری برای آن ایجاد می شود که گاهی منجر به خرابی کامل دستگاه و غیرقابل‌تعمیر شدن آن می‌شود.

  در مجموعه فنی مهندسی itc  دستگاه شما توسط متخصصان حرفه‌ای عیب یابی و تعمیر می‌شود.در مورد تعمیر سنسور ریبون  لیبل زن ، در مواقعی که قابل تعمیر نباشد، تعویض می‌گردد.

  شما سروران گرامی می توانید برای تامین قطعات، خدمات تعمیر لیبل پرینتر و یا خرید لیبل پرینتر دست دوم از طریق شماره تلفن های زیر با مجموعه ITC  تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  1 دیدگاه دربارهٔ «سنسور ریبون چیست؟»

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  پیمایش به بالا