جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تعمیر سیستم فروشگاهی و رفع مشکلات آن

آی‌تی سی نمایندگی مجاز تعمیر سیستم‌های فروشگاهی در تهران

با توجه به اینکه میزان استفاده از دستگاه‌های صندوق فروشگاهی بسیار بالاست، با سرعت بیشتری مستهلک می‌شود و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. تعمیر سیستم فروشگاهی اگر چه کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما نیاز به تخصص ویژه‌ای دارد. برای تعمیر صندوق فروشگاهی توصیه می‌شود با نمایندگی مجاز سیستم فروشگاهی یا متخصصان مجرب تعمیر ثندوق فروشگاهی تماس بگیرید.

تعمیر سیستم فروشگاهی بستگی به وضعیت دقیق سیستم و مشکلات آن دارد. در صورتی که سیستم فروشگاهی شما با مشکلات جدی مواجه شده باشد و به طور قطعی نتوانید از آن استفاده کنید، بهتر است در اسرع وقت تعمیر شود تا بتوانید دوباره به کار خود ادامه دهید.

اگر سیستم فروشگاهی شما، مشکلات کوچکی دارد می توانید تعمیر آن را در زمانی انجام دهید که فعالیت فروشگاه شما کمتر است، مثلا پس از ساعات کاری یا در روزهایی که تعداد مشتریان کمتر است.

در هر صورت، برای انجام تعمیرات سیستم فروشگاهی، بهتر است قبل از آن برنامه‌ریزی کافی صورت گیرد و کارهایی که برای تعمیرات لازم است مثل داشتن راهنما و یا اطلاعات و شماره تماس نمایندگی تعمیر صندوق فروشگاهی تا در اسرع وقت بتوانید نسبت به تعمیر دستگاه اقدام و در وقت صرفه جویی کنید.

یکی از نمایندگی های تعمیر سیستم فروشگاهی ITC نام دارد که با دارابودن کارشناسان متخصص در این حوزه می‌تواند گزینه مناسبی برای تعمیر سیستم فروشگاهی باشد.
 جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تعمیر سیستم فروشگاهی شماره های زیر در اختیار شماست :

فهرست مطالب

مشکلات سیستم فروشگاهی و تعمیر آن

 

سیستم فروشگاهی یا به عبارتی صندوق فروشگاهی در زمان استفاده امکان دارد با مشکلاتی روبرو شود. با بروز این مشکلات عملکرد دستگاه سیستم فروشگاهی مختل می‌شود و به درستی کار نخواهد کرد. بنابراین باید این مشکلات را بشناسیم تا بتوانیم در خصوص تعمیر آن اقدام کنیم.
برخی از این مشکلات عبارتند از:

 

 • مشکلات نرم افزاری
 • مشکلات ارتباطی
 • اختلال در امنیت دستگاه
 • مشکلات در سخت افزار و قطعات صندوق فروشگاهی

   

البته توصیه می‌شود برای هرگونه تعمیر و شناسایی مشکل سیستم فروشگاهی با افراد متخصص و یا نمایندگی تعمیر صندوق فروشگاهی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

چرا از سیستم‌ فروشگاهی استفاده کنیم؟

سیستم‌های فروشگاهی به‌عناوین‌مختلف در جامعه نام‌گذاری شده‌اند. این دستگاه‌ها را با نام‌های تاچ پوز فروشگاهی، صندوق فروشگاهی، تاچ پوز، مانیتور تاچ، کامپیوتر تاچ، آل این وان و … می‌شناسند.
این دستگاه‌ها در انواع تمام تاچ، کلیدی و کامپیوتر کیس خوابیده موجود هستند. نسل جدید آن‌ها همان تاچ پوزها هستند که امروزه در اکثر مراکز فروش شاهد حضور این دستگاه با ابعاد مناسب هستیم.
صندوق‌های فروشگاهی برای ثبت اطلاعات محصولات و مشتریان استفاده می‌شوند. این سیستم‌ها  سرعت عمل و دقت بیشتری را برای فروشگاه‌ها ایجاد می‌کنند که سبب بهبود عملکرد در فروش محصولات می‌شود. بیش‌تر کسب‌وکارها از جمله رستوران‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، خرده‌فروشی‌ها و سایر محیط‌های فروشگاهی از تاچ پوز فروشگاهی استفاده می‌کنند.

تعمیر سیستم فروشگاهی

قطعات سیستم فروشگاهی

سیستم فروشگاهی از قطعات مختلفی ساخته شده است. این قطعات هرکدام وظایفی را برعهده دارند. همچنین برای عملکرد درست یک سیستم فروشگاهی علاوه بر اینکه باید هرکدام به تنهایی اورجینال و اصل باشند باید با یکدیگر هم ارتباط درستی برقرار کنند. وگرنه سیستم فروشگاهی دچار اختلال شده و به درستی کار نخواهد کرد.

از طرفی مختل شدن کار سیستم فروشگاهی م‌تواند روی مدیریت فروش یک کسب وکار تاثیر بگذارد. برای همین توصیه می‌شود برای جلوگیری از مشکلات سیستم فروشگاهی هر چند وقت یک بار نسبت به بررسی و درستی قطعات دستگاه صندوق فروشگاهی افدام کنید تا مطمئن شوید که تمام موارد درست کار می‌کنند.
می توانید این قطعات سیستم فروشگاهی آشنا شوید تا بهتر بتوانید برای تعمیر و رفع مشکل کاری انجام دهید.
قطعات سیستم فروشگاهی عبارتند از:

 • مین برد سیستم فروشگاهی
 • پنل فرمان سیستم فروشگاهی
 • تاچ LCD صندوق فروشگاهی
 • رم وهارد سیستم فروشگاهی
 • مانیتور صندوق فروشگاهی
 • کیبورد صندوق فروشگاهی

تعمیر سیستم فروشگاهی

 

تاچ پوز فروشگاهی همانند کامپیوترهای معمولی عمل می‌کنند با این تفاوت که این دستگاه‌ها دارای مانیتور تاچ و کیس خوابیده هستند ولی کامپیوترهای معمولی این گزینه‌ها را شامل نمی‌شوند. مشکلات این سیستم‌ها همانند سیستم‌های خانگی است، کمی پیچیده‌تر و سخت‌تر. در ادامه چند نمونه از مشکلات سیستم‌های فروشگاهی که منجر به تعمیر صندوق فروشگاهی می‌شود بررسی می‌شوند.

تعمیر سیستم فروشگاهی که هنگ می‌کند

در مواردی که دستگاه هنگ می‌کند باید موارد زیر بررسی شوند سیستم خنک‌کننده دستگاه مورد بررسی قرار گیرد ویندوز سیستم چک شود وقتی سیستم خاموش روشن می‌شود باید سیستم برق رسان دستگاه مورد بررسی قرار گیرد در این هنگام برق ورودی دستگاه به‌صورت نامنظم کار می‌کند

سرعت سیستم بسیار کند شده است

اگر سرعت سیستم فروشگاهی بسیار کند شده باشد به چند عامل بستگی دارد: سیستم هیت سینک دستگاه کثیف شده است فن‌های سیستم خاک گرفته و یا سرعت کافی برای خنک‌کردن برد دستگاه ندارد رم سیستم دچار مشکل شده است هارد دستگاه فرسوده شده است جهت تعمیر سیستم فروشگاهی حتماً به نمایندگی مجاز مراجعه کنید و تعمیر سیستم را به کارشناسان باتجربه و کارکشته بسپارید تا با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان دستگاه را بدون عیب به شما تحویل دهند.

روش های نگهداری و محافظت از صندوق فروشگاهی

دستگاه صندوق فروشگاهی یکی از دستگاه های حساس در هر فروشگاه است و نگهداری مناسب آن بسیار حائز اهمیت است.

از طرفی برای اینکه تعمیرات سیستم فروشگاهی و تعویض قطعات آن را به حداقل برسانیم؛ باید نسبت به نگهداری و محافظت از سیستم فروشگاهی دقت لازم را انجام دهیم.

چراکه هر نوع بی احتیاطی و عدم آگاهی از روشهای محافظت سیستم فروشگاهی، باعث شده تا هم هزینه برای تعمیر سیستم فروشگاهی متحمل شویم هم اینکه باعث تلف شدن وقت می‌شود.
برای همین در اینجا به برخی از این روشها اشاره شده است.

برای نگهداری از دستگاه صندوق، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1. تمیز کردن دوره‌ای دستگاه: با توجه به اینکه دستگاه صندوق در معرض گرد و غبار، رطوبت و شرایط محیطی مختلف قرار دارد، برای حفظ کیفیت و عملکرد آن، باید به صورت دوره‌ای آن را تمیز کرد. برای تمیز کردن دستگاه صندوق از پاک کننده‌های خاص و ملایم غیر سریع البخار استفاده کنید.

2. انجام بازرسی و نگهداری: برای افزایش عمر مفید دستگاه صندوق، باید بازرسی و نگهداری بر روی آن انجام شود. بهتر است دوره‌ای بررسی کنید که سیم‌ها و کانکتورها دریچه‌های دستگاه درست متصل یاشند.

3. مدیریت کابل‌های برق: لازم است همه کابل‌های برق دستگاه در جاهای مناسب و از دسترس کودکان قرار گیرند. باید کابل‌ها را با دقت و بدون خم شدن و تابیدن، اتصال دهید.

4. نگهداری باتری: برای نگهداری باتری دستگاه صندوق، بهتر است باتری را هر ۳ تا ۴ ماه یک بار بررسی و از شارژر مجزا شارژ کنید.

5. مدیریت نقدینگی: باید از طریق یک فرایند دقیق، نقدینگی را در صندوق به‌روزرسانی کنید تا کارکرد دستگاه در استفاده از آن به صورت صحیح و فعال عمل کند.

6. قطع برق: در صورت عدم استفاده از دستگاه صندوق به‌صورت طولانی مدت، باید باتری را از صندوق خارج کرده و برق را قطع کنید تا بتوانید باتری را به صورت منظم شارژ کنید.
در کل برای نگهداری درست از دستگاه صندوق فروشگاهی باید استفاده صحیح قطعات و تجهیزات کمکی مورد نظر کاملاً رعایت شود.

 

خدمات تعمیر سیستم فروشگاهی

تاچ پوز فروشگاهی  بنا به دلایل مختلفی دچار خرابی می‌شوند استفاده نادرست از پوز، ضربه خوردن، افتادن دستگاه، ریختن مایعات روی دستگاه پوز، اتصالات برقی و سایر عوامل می‌تواند باعث کند شدن یا ازکارافتادن تاچ پوز فروشگاهی شود. این سیستم‌ها به دلیل قرارگرفتن در محیط رستورانی یا صنعتی نسبت به سیستم‌های کامپیوتری بیشتر در معرض خراب‌شدن هستند. سیستم‌های فروشگاهی اجزا و قسمت‌های حساسی دارند که بدون داشتن دانش کافی در مورد آن‌ها نباید دست‌کاری شوند. در صورت مشاهده مشکل در سیستم فروشگاهی برای تعمیر دستگاه به تعمیر کاران حرفه‌ای مراجعه کنید.
می توانید از خدمات تعمیر سیستم فروشگاهی مراکز معتبر جهت تعمیر و شناسایی مشکل صندوق فروشگاهی بهره ببرید.

نمایندگی ITC

یکی از این مراکز مجاز شرکت فنی مهندسی ITC است. این شرکت تنها نمایندگی مجاز تعمیرات انواع سیستم فروشگاهی در ایران آماده ارائه بهترین خدمات برای سرویس و تعمیر صندوق فروشگاهی با برندهای مختلف POSBANK, OSCAR  , Hisense , Partner , OKPO    Sam4s , Bayamax , Posiflex ,Poslab, E- POS می‌باشد.

تعمیرفیش پرینتر

انواع مختلف فیش پرینتر ها عبارتند از: فیش پرینتر حرارتی، فیش پرینتر سوزنی،فیش پرینتر کارتریجی....

تعمیر لیبل پرینتر

لیبل پرینتر ها شامل لیبل پرینتر های صنعتی و لیبل پرینتر های رو میزی می باشند....

تعمیر بار کد خوان

دو نوع مختلف بار کدخوان وجود داردکه عبارتن از :بار کد خوان تفنگی و بار کد خوان رومیزی...

تعمیر سیستم های فروشگاهی

سیستم های فروشگاهی شامل تاچ پوز فزوشگاهی و صندوق های فروشگاهی می شوند....

تعمیر پرینتر های بانکی

پرینتر های بانکی دو نوع پرینتر های سوزنی وپرینتر های چاپ کارت pvc را شامل می شوند...

تعمیر کشو پول

تعمیر کشو پول فیلیپ تاپ، کشویی،فلزی، پلاستیکی،کشو پول چهار خانه،5 خانه و...

آی‌تی سی نماینده مجاز تعمیر انواع برند ماشین‌های اداری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای
پیمایش به بالا