جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
هد فیش پرینتر

هد فیش پرینتر

 • هد فیش پرینترچیست؟

  هد یکی از اجزای مهم فیش پرینتر است. هد فیش پرینتر به‌صورت حرارتی عمل می‌کند که به‌اصطلاح به این‌گونه هدها که توسط جریان برق در مدار تولید حرارت می‌کند و دیتا را از طریق همین جریان انتقال می‌دهند هدهای حرارتی می‌گویند. هد فیش پرینتر تشکیل شده است از کریستال روی پرینتر سرامیک پیکسلی  که این سرامیک تشکیل شده است از 203 عدد پیکسل ریز که عملیات چاپ روی کاغذ را همین 203 پیکسل توسط جریان برق  انجام می‌دهند.

  هد فیش پرینتر

  وظایف هد فیش پرینتر

  هد فیش پرینتر توسط یک کیت الکترونیکی که به پایین سرامیک متصل شده است جریان برق را کنترل می‌کند در واقع جریان برق در هد فیش پرینتر توسط این کیت کنترل و هدایت می‌شود. فنرها و اهرم‌هایی که از پشت به هد فشار می‌آورند خاصیت ارتجاعی به هد می‌دهند و به هد پرینتر این اجازه را می‌دهند که زمان چاپ یا پرینت فشار لازم را بر روی غلتک پرینتر بیاورد. کابل فیش پرینتر به دو صورت ساخته می‌شود هم به‌صورت فلت هم به‌صورت کابلی یا سیمی. وظیفه کابل هد فیش پرینتر انتقال دیتا از برد دستگاه به هد است تا هد بتواند عملیات چاپ را انجام دهد.

  تاثیر هد فیش پرینتر بر کاغذهای حرارتی

   هد های استفاده شده برای چاپگرهای حرارتی با حرارت دادن به مقاومت های نصب شده در یک بستر، انرژی را روی ماژول های هد می فرستد.این گرما با کاغذ حرارتی واکنش می دهد وباعث تغییر رنگ کاغذ می شود.
  کاغذ استفاده شده در پرینتر های حرارتی قیمت پایینی دارند وکار با آنها آسان است ونیاز به تعمیر و نگهداری ندارند .انواع کاربرد این کاغذها عبارت است از  دستگاه های فکس ، چاپگر ها و تجهیزات چاپ رسید می باشد .

  تاثیر هد فیش پرینتر بر کیفیت چاپ

  عمل چاپ و حرارت دادن به ریبون توسط هد پرینترهای حرارتی  انجام میشود.هر چه هد تعداد نقاط ریز بیش تر ی را چاپ کند چاپ کیفیت بالاتری دارد .
  رزولوشین هد یا همان کیفیت چاپ با واحد dpi مشخص می شود. DPI به صورت تعداد نقاط یا پیکسل ها در یک واحد از سطح تعریف می شود. سرعت چاپ هد ها با یکدیگر متفاوت است.هد دستگاه چاپ رسید کاربردی ترین و گران ترین قطعه ی پرینتر فیش زن می باشد.

  انواع هد پرینتر حرارتی

  هد فیش پرینتر در دو نوع هد طرح و هد اورجینال موجود است.هد طرح کیفیت و قیمت پایین تری نسبت به نوع اورجینال دارد.عمر هد اورجینال بالاتر است و قیمت و کیفیت آن از هد طرح بالاتر است.از مزیت‌های هد فیش پرینتر حرارتی سرعت بالا در چاپ، تمیزی چاپ، بدون نیاز به جوهر یا کارتریج  و بدون  نیاز به پودر می‌باشد. هدهای  فیش پرینتر حرارتی طول عمر نسبتاً زیادی دارند و عموماً بالای 2 سال کار می‌کنند. سازندهٔ این هد‌های حرارتی کشورهایی از جمله چین و ژاپن هستند و تکنولوژی ساخت هد فیش پرینتر حرارتی در دست این دو کشور است. هدهای فیش پرینتر ساخت ژاپن عمدتاً طول عمر بالای 4 سال دارند ولی هدهای ساخت چین طول عمر کمتری دارند.

  نگهداری از هد فیش پرینتر

  در صورتی که خیلی از دستگاه فیش زن استفاده می کنید برای مراقبت از آن ابتدا دستگاه را خاموش کنید پد یا دستمال تمیزی را آغشته به الکل یا اسپری خشک (قرمز)نموده و روی قسمت سرامیکی هد بکشید و جرم های باقی مانده روی هد را پاک کنید.
  در مواردی که هد فیش پرینتر شما نیاز به تعمیر دارد حتما دستگاه را به یک نمایندگی مجاز جهت تعمیر هد فیش پرینتر ارسال نمایید.
  شرکت فنی مهندسی ITC تنها نمایندگی مجاز تعمیرات فیش پرینتردر ایران، آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه تعمیر قطعات فیش پرینتر از جمله تعمیر هد فیش پرینتر به شما سروران گرامی است.برای مشاوره رایگان در مورد مشکل دستگاه خود با متخصصان شرکت ITC تماس بگیرید.

  مشکلات هد پرینتر حرارتی

  چند نمونه از مشکلات چاپ در هد پرینتر های حرارتی عبارت اند از:

  • مخدوش بودن چاپ
  • ایجاد خط سفید در نتیجه چاپ
  • کمرنگ بودن قسمت هایی از چاپ

  شما سروران گرامی می توانید برای تامین قطعات، خدمات تعمیر فیش پرینتر و یا خرید فیش پرینتر دست دوم از طریق شماره تلفن های زیر با مجموعه ITC  تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۹ رای

  5 دیدگاه دربارهٔ «هد فیش پرینتر»

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  پیمایش به بالا